Pozivamo Vas na Završnu Press konferenciju projekta „SUSTAV DIZALICE TOPLINE S MORSKOM VODOM“ i okrugli stol na temu: „IZAZOVI TAKSONOMIJE“ koji će se održat 11. travnja u 11 sati u prostorijama Brodogradilišta Viktor Lenac d.d.
Pridružite nam se na četvrtom i završnom događaju na kojem će se javnosti predstaviti cjelokupni projekt te planirani daljnji održivi razvoj Brodogradilišta u cilju ublažavanja posljedica klimatskih promjena i predstavljanja ekološki prihvatljivih rješenja.
Program događanja:
1. Otvaranje završne press konferencije projekta, moderatorica Ines Prgin, Sensum d.o.o. (5 min)
2. Osvrt na rezultate provedbe projekta, voditelj projekta Zdenko Vidmar (10 min)
3. Plan daljnjeg održivog razvoja Brodogradilišta Viktor Lenac d.d., predsjednik uprave Brodogradilišta Viktor Lenac, Sandra Uzelac (10 min)
– Pitanja medija i odgovori
4. Okrugli stol na temu: „Izazovi taksonomije“, Antonija Hudinčec, Ernst and Young (20 min)
– Pitanja i odgovori
5. Domjenak
Događanje se provodi u sklopu projekta „Sustav dizalice topline s morskom vodom“ kojeg provodi Brodogradilište Viktor Lenac d.d., a financiranog od država Island, Lihtenštajn i Norveške kroz Financijski mehanizam Europskog gospodarskog prostora (EGP) 2014.–2021. uz nacionalno sufinanciranje Republike Hrvatske.
Kratki opis projekta:
U svrhu unaprjeđenja energetske učinkovitosti u okviru vlastitog poslovanja te ojačavanja vlastitih kapaciteta za upravljanje obnovljivim izvorima energije, Brodogradilište Viktor Lenac ovim projektom realizira ulaganje u proizvodnju energije ugradnjom sustava dizalice topline s morskom vodom (SDTMV) s mogućnošću rada u režimu grijanja i režimu hlađenja za potrebe unaprjeđenja centraliziranog sustava grijanja i omogućavanja proširenja funkcije centraliziranog sustava i na režim hlađenja ukupno četiri zgrade u zoni Stara Martinšćica koja je dio jedinstvene tehnološke cjeline Brodogradilišta.
Ukupna vrijednost projekta je 480.312,54 EUR, a iznos bespovratnih sredstava od 232.583,52 EUR dobiven je okviru Programa „Energija i klimatske promjene”.
Očekivani učinci projekta su:
– potrošnja električne energije smanjit će se za 155.872 kWh/god
– smanjenje emisije CO2 od 36.600 kg/god
– smanjenje troškova grijanja (električne energije) kroz ukidanje ili značajno smanjenje korištenja električnih kotlova i elektro-otpornog grijanja
– smanjenje pogonskih troškova (održavanja i cijena energenata) te omogućavanje proširenja funkcije centraliziranog sustava i na hlađenje predmetnih objekata.
Više o Programu „Energija i klimatske promjene“ te o EGP financijskom mehanizmu: www.eeagrants.hr.
Molimo vas da svoj dolazak potvrdite na e-mail adresu: ured.uprave@lenac.hr